Efekt naturalnych brwi dzięki makijażowi permanentnemu

  800 533 admin

  Jeżeli chce się posiadać brwi, których kształt będzie idealny i doskonale pasujący do całej twarzy, należy zastanowić się nad wykonaniem sobie makijażu permanentnego. Sprawi on bowiem, że nie będzie problemu z regulacją i malowaniem brwi.

  Makijaż permanentny brwi

  W ostatnich latach najbardziej popularne stały się dwie metody jego wykonywania. Są to:
  1. Metoda piórkowa włosków
  To zabieg precyzyjny i delikatny. Ma on na celu utworzenie subtelnych i cienkich kresek w okolicach łuku brwiowego. Kreski te mają za zadanie imitować prawdziwe – naturalnie rosnące włoski. Procedura ta ma optycznie zagęścić włoski brwi i nadać okolicom łuku brwiowego naturalną oraz symetryczną linię. Wykonuje się to za pomocą specjalistycznego sprzętu do pigmentacji skóry: Conture Liner. Dzięki niemu makijaż wygląda niezwykle naturalnie.
  2. Metoda łączona
  Jest to zabieg, który łączy ze sobą cieniowanie brwi, które jest wykonywane henną, wraz z wyraźnym naniesieniem cienkich kresek (imitujących naturalne włoski), za pomocą specjalnych pigmentów. Taka metoda pozwala na osiągnięcie efektu kredki do brwi, wraz z zagęszczeniem linii brwi.
  Dzięki obu tym metodom, kobiety nie muszą się obawiać o rozmazanie makijażu w ciągu całego dnia, podczas wykonywania różnych czynności. W zależności od indywidualnych oczekiwań, wykonany makijaż może być delikatny albo bardziej wyrazisty. Bez względu na sposób wykonania brwi wyglądają bardzo naturalnie.

  Przed i po zabiegu

  szkolenia makijaż permanentnyOkoło miesiąca przed zabiegiem pigmentacji, brwi nie można regulować, ani farbować henną. Dzięki temu można ustalić ich naturalny i idealny kształt, a także odpowiednio dobrać wykorzystywany pigment. Jeżeli skóra jest przesuszona, trzeba ją regularnie peelingować i nawilżać. Dobrze przygotowana, pozwoli na jak najlepsze nałożenie pigmentu oraz na przyjęcie go bez żadnych problemów. W efekcie makijaż będzie trwały i naturalny – i każdego dnia będzie dobrze wyglądał. Jednak, pod uwagę należy wziąć to, że bezpośrednio po jego wykonaniu, skóra w okolicach brwi będzie miała dość intensywny kolor (nawet jeśli wykonany makijaż jest bardzo delikatny). Jest to efekt naturalny, i w ciągu czterech-pięciu dni pigment zacznie się złuszczać – tym samym oddając połowę koloru. Po całkowitym wyleczeniu się okolic brwi, należy pamiętać o prawidłowej pielęgnacji skóry: demakijaż musi być zawsze delikatny, a naskórek powinien być ciągle nawilżany. Nie można stosować w tych okolicach mocnych peelingów, ani zbyt intensywnie się opalać. Stosowanie się do wszystkich wytycznych pozwoli na cieszenie się efektami przez kilka lat.