Zleć nam usługi księgowe aby zapobiec kradzieży

  1024 683 admin

  Nie wiem dlaczego, może jestem naiwny, ale zawsze jestem zdumiony, kiedy słyszę o księgowym lub doradcy podatkowym kradnącym pieniądze firmie, dla której pracują lub są wolontariuszami. Bez odpowiednich kontroli i równowagi, system księgowy może być skonfigurowany w sposób umożliwiający kradzież, a to może się zdarzyć tuż przed twoim nosem. W ciągu ostatnich kilku tygodni natknąłem się na kilka różnych historii firm i organizacji non-profit, które zostały okradzione. Jedna historia pochodziła z mojego rodzinnego miasta, a druga z mojego obecnego miejsca zamieszkania. Przeczytaj pełną informację tutaj https://www.rachunkowe-uslugi.pl/. Uważam, że takich sytuacji można uniknąć, jeśli poświęci się odpowiedni czas i wysiłek na zbudowanie szczelnego systemu księgowego i wykorzystanie związanych z tym mechanizmów kontroli i równowagi. Jako właściciel lub menedżer firmy, chcesz być w stanie całkowicie zaufać osobie zarządzającej pieniędzmi i chcesz być w stanie zidentyfikować obszary, w których pieniądze mogą zniknąć. Jeśli tego nie zrobisz, być może będziesz chciał podjąć niezbędne kroki, aby to zmienić.

  Wzmacniaj pozycję swojego księgowego.

  Chcesz księgowego, który będzie zadawał Ci trudne pytania? Niektórzy księgowi mogą mieć z tym problemy, zwłaszcza jeśli są członkami rodziny lub bliskimi przyjaciółmi pracującymi nad książkami. Zobacz tę stronę internetową https://www.top-ksiegowosc.pl/ksiegowosc-dla-restauracji/. Właściciele lub menadżerowie czasami zwracają się do kogoś, kogo znają aby pomógł w księgowaniu, z wolnym od pracy czasie. Zawsze krzyczę, gdy słyszę, że poprzednia osoba, która robiła księgi, to młody kuzyn, emerytowana ciotka, sąsiad z jakimś wolnym czasem 3 godziny na tydzień itd. Czy mają wykształcenie księgowe, czy też są specjalistami od obsługi programu księgowego? Może to prowadzić do poważnego bólu głowy, jeśli osoba nie jest zapoznana w tym, co dzieje się z biznesem na co dzień i nie jest całkowicie wprowadzony w operacje. Czy będą wiedzieli, jak obsługiwać wypłaty bankomatowe lub przelewy z kont bankowych? Czy zapytają o transakcje gotówkowe, które mogą gdzieś w programie nie mieć końca? Wszystkie wpisane pieniądze i przelewy lepiej jest umieszczać w księgach i weryfikować okresowo.

  Przeglądanie ksiąg


  Właściciele i menedżerowie mogą ponosić część odpowiedzialności, jeśli chodzi o pytanie: jak mogliśmy zostać okradzeni, gdy zaufaliśmy księgowemu i nie przeszkadzało nam to w sprawdzeniu ich pracy? Zawsze jestem zaskoczony, gdy rozmawiam z właścicielem lub menedżerem firmy, który nie ma możliwości przeglądania swoich ksiąg i sprawdzania swoich finansów bez pomocy księgowego. Chociaż głównym celem księgowego jest to, aby życie dla właściciela było mniej kłopotliwe, właściciel nie powinien pozwolić na całkowite przejęcie systemu. Skąd by wiedzieli, co jest wprowadzone, a co nie. Jest wiele kroków, które powinni podjąć po drodze, o czym wielokrotnie pisaliśmy w przeszłości. Dużo mówimy o tym temacie z uwagi na jego znaczenie. Jak można czuć się komfortowo, jeśli nie jest się pewnym, czy jest się okradanym przez księgowego lub skarbnika? Pod mikroskopem należy patrzeć nie tylko na gotówkę, ale także na towary i usługi biurowe. Jeśli przedmioty wychodzą przez drzwi, ucierpi na tym Twój wynik finansowy.
  Specjalizujemy się w tworzeniu systemów księgowych, które redukują zmartwienia i ograniczają obawy związane z kradzieżą. Zwiększając zaufanie do systemu księgowego, możesz skierować swoją energię i obawy na inne obszary swojej działalności, takie jak wzrost i zwiększone przychody. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz porozmawiać o tym, w jaki sposób nasze zewnętrzne usługi księgowe przyniosą bezpośrednie korzyści Tobie i Twojemu przedsiębiorstwu.