7 Rzeczy o których pamiętają zawodowi przewoźnicy.

  1024 682 admin

  Przenoszenie się w nowe miejsce jest kłopotliwe, między innymi dlatego, że zawsze znajdziecie w szafie rzeczy, o których zapomnieliście. Więc wtedy spędzasz co najmniej jeden dzień na usuwaniu śmieci, przekazywaniu darowizn lub prowadzeniu szybkiej wyprzedaży.
  W innym wypadku możesz jednak zdecydować się zabrać z sobą odkrycia do nowego miejsca. Ale…. bądźcie przy tym ostrożni. Ponieważ są rzeczy, których nie będzie nosić Twoja profesjonalna firma do przeprowadzek.

  #1. Zwierzęta

  Zwierzęta stanowią problem dla zwykłych firm zajmujących się przeprowadzkami domowymi. Jeśli jesteś na tyle bezduszny, że będziesz układał klatkę dla kota lub psa razem z resztą kartonowych pudełek, ludzie nie będą zadowoleni. Większość osób nie pozwoli ci na umieszczenie klatki dla Twojego pupila na przednim siedzeniu. Tak więc transportowanie siebie i swojej rodziny jest Twoim zadaniem.
  Istnieją firmy z branży transportowej, które specjalizują się w transporcie zwierząt domowych i są najczęściej wykorzystywane przez rolników. Niektóre z nich wyposażone są również w sprzęt do transportu dzikich zwierząt z ogrodów zoologicznych. Wątpimy jednak, czy jest to firma, której potrzebujesz.

  #2. Materiały budowlane

  Do materiałów budowlanych należą cegły, drewno, płyty szklane okienne, duże rury i inne. Jeśli masz resztki materiałów budowlanych przechowywanych w twoim domu, nie oczekuj, że pracownicy spakują je razem z resztą domu.
  Głównym powodem jest to, że nie każdy pojazd jest w stanie przewozić takie przedmioty. Nie wspominając o tym, żuraw lub inny pojazd dźwigowy będzie musiał być często używany do ich załadunku i rozładunku. Dlatego też, aby to zrobić dla Ciebie, potrzebujesz wyspecjalizowanej firmy budowlanej. Jeśli zdecydujesz się zamówić taxi bagażowe, Twoje materiały budowlane będą pozostawione w domu.

  #3. Materiały niebezpieczne

  Rzeczy takie jak materiały wybuchowe, stare fajerwerki, otwarte puszki farby lub inne materiały, które mogą rozlać się po drodze lub stanowią zagrożenie pożarowe, również pozostaną na miejscu. Należy zawsze pytać o ubezpieczenie przeprowadzki.

  W większości przypadków nie obejmuje ona materiałów niebezpiecznych, ponieważ osoby przeprowadzające prace z reguły nie wiedzą, jak właściwie obchodzić się z nimi.

  Są firmy, które zapewniają szkolenia i ubezpieczenie w zakresie obchodzenia się z materiałami niebezpiecznymi i specjalizują się wyłącznie w tym zakresie. Firmy te pracują głównie w laboratoriach miejskich, centrach medycznych, itp.
  Jeśli posiadasz którykolwiek z wyżej wymienionych przedmiotów, zostaną one pozostawione w Twoim ręku. Odpowiedzialny obywatel powinien jednak pozbyć się materiałów niebezpiecznych, które użył w swoim dotychczasowym majątku. Ponieważ nie jest to dobry pomysł, aby po prostu wyrzucić je do śmieci, powinieneś zadzwonić do lokalnej jednostki samorządu terytorialnego, aby dowiedzieć się, w jaki sposób poddać je recyklingowi.

  #4. Małe i średnie pojazdy mechaniczne

  Istnieje cała gałąź firm zajmujących się przeprowadzkami, które specjalizują się wyłącznie w transporcie pojazdów silnikowych. Transport pojazdów jest kolejną usługą, która wymaga specjalnej licencji. Tak więc, nawet jeśli masz kilka pudełek z bagażem, a Twój absurdalnie drogi motocykl może z łatwością zmieścić się w furgonetce, ale osoby zajmujące się przewozem mebli nie będą chciały go przewieźć.
  Nie będą za to miały nic przeciwko, jeśli chcesz przenieść rower lub mały skuter. Do tego nie będą potrzebowali licencji.

  #5. Serwerownie

  Migracja serwerowni wymaga specjalistycznych szkoleń i licencji, których większość firm przeprowadzających nie posiada. Przeprowadzka biura jest łatwa do zrealizowania, ale serwerownia jest projektem zbyt wymagającym dla większości osób. Jeśli przeprowadzasz cały budynek biurowy, zawsze pytaj, czy pracownicy są przeszkoleni i przygotowani do przeniesienia serwerowni. Nie zakładajmy, że tak jest.

  #6. Wielkie fortepiany

  Paradoksalnie fortepian to dziwny element, z którym większość firm z branży taksówek bagażowych będzie miała duże trudności. Fortepiany prostoliniowe nie stanowią problemu dla większości, ale wielkie fortepiany są bardziej skomplikowane, ponieważ nie występują w jednej wielkości i liczbie wagowej.
  Osoby pakujące zwykle podnoszą i ładują każdy przedmiot samodzielnie, co oznacza, że każda osoba może podnieść nie więcej niż 25-30 kg. Istnieje również maksimum 3 pracowników na jedno auto. Jeśli więc pianino jest cięższe niż 90 kg, najprawdopodobniej pozostanie w miejscu.
  Jest inny sposób poruszania ciężkiego przedmiotu, a to poprzez ciągnięcie go przez okno. Ale nie każde przedsiębiorstwo ma do tego sprzęt. Jeśli żadna z tych dwóch opcji nie jest dostępna, należy zwrócić się do wyspecjalizowanych ekspertów zajmujących się przenoszeniem fortepianów.

  #7. Dokumenty z poufnymi danymi.


  Ustawa o ochronie danych osobowych, jest ustawą o ochronie danych osobowych przechowywanych na komputerach lub w zorganizowanym papierowym zbiorze danych. Zasadniczo stwierdza się w nim, że osoby fizyczne mają prawo do kontrolowania wykorzystania ich danych osobowych podczas przetwarzania i przepływu.
  Tak więc, nawet jeśli niektóre firmy bagażowe zawierają usługi usuwania śmieci, jeśli wspomniany śmieci zawiera dane, nie zagwarantują ich poufności.
  Również w tym przypadku istnieje specjalna licencja i wyspecjalizowana usługa. Są one zazwyczaj rezerwowane przez firmy rządowe i prywatne, które poszukują gwarancji, że ich dokumenty będą całkowicie bezpieczne w czasie transportu lub prawidłowo zniszczone bez wycieku danych.

  W tym ostatnim przypadku przedsiębiorstwa wydają również zaświadczenie o zniszczeniu niezwłocznie po bezpiecznym zniszczeniu dokumentów.