Jak wybrać drzwi zewnętrzne i wewnętrzne

  1024 683 admin

  Chociaż wielu właścicieli domów prawdopodobnie nie zastanawia się zbytnio nad typem drzwi, jakie mają w swoich domach, drzwi są niezwykle ważne. Drzwi powinny być nie tylko estetyczne, ale również praktyczne. Kupując drzwi, ludzie często nie biorą pod uwagę swoich potrzeb i stylu. Oto podstawowe typy drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, wraz z pewnymi wskazówkami dotyczącymi zakupów i to, co jest modne.

  Drzwi wewnętrzne

  Najczęściej spotykanym typem są drzwi zawiasowe. Drzwi tego typu posiadają co najmniej dwa zawiasy skrzydłowe, które umożliwiają otwieranie i zamykanie drzwi. Można je kupić jako płytę (która jest tylko drzwiami) lub jako jednostkę podwieszaną. Zaletą drzwi podwieszanych jest ich szybszy i łatwiejszy montaż.
  Drzwi przejezdne lub przesuwne, które przesuwają się z lewej strony do prawej, są często zarezerwowane dla szafek lub łazienek, oprócz innych stref o szerokich otworach. Ponieważ drzwi przesuwne nie otwierają się, zajmują tylko połowę miejsca na otwieranie, co oznacza, że można mieć więcej miejsca na meble. Obejmuje to rosnący trend w zakresie przesuwnych drzwi w stylu stołówki, które mogą służyć jako unikalne ścianki działowe i tworzyć stylowe wejścia do jadalni, gąsiorów, sypialni, szafek, sukienek, łazienek, kuchni i spiżarni.
  Drzwi kieszonkowe, które funkcjonują od dziesięcioleci, powracają wraz z wszystkim nowoczesnymi drzwiami w połowie wieku. Są to drzwi, które wsuwają się i wysuwają w ścianę. Ogromną zaletą drzwi kieszonkowych jest to, że dają więcej przestrzeni i są idealne do najmniejszych pomieszczeń lub wąskich korytarzy.
  Drzwi francuskie zawieszone na zawiasach po bokach otworu drzwiowego, aby mogły się wzajemnie otwierać i spotykać pośrodku. Ten styl nadaje domowi niezwykle efektowny wygląd, oprócz nieograniczonego widoku na zewnątrz.
  Drzwi dwuskrzydłowe są głównie przeznaczone do zamykania spiżarni, szafek lub pomieszczeń pralniczych. Włączają one sworznie, które są wsuwane zarówno w dolne jak i górne krawędzie. Ta konstrukcja drzwi daje więcej przestrzeni do otwierania niż w przypadku drzwi przesuwnych.

  Drzwi zewnętrzne

  Poza izolacją i zabezpieczeniem domu, zauważ że to drzwi zewnętrzne dają Twojemu odwiedzającemu pozytywne lub negatywne pierwsze wrażenie. Trzy główne typy drzwi zewnętrznych to:
  Drzwi stalowe: te są przystępne cenowo i są nieco mocniejsze od drzwi drewnianych zewnętrznych i z włókna szklanego, co sprawia, że są one szczególnie odpowiednie w sytuacjach, gdy najważniejsze jest dodatkowe bezpieczeństwo. Nie są jednak tak trwałe, jak drzwi z drewna lub włókna szklanego.
  Drzwi z włókna szklanego: przypominają prawdziwe drewno i są dostępne w szerokiej gamie stylów. W przeciwieństwie do drzwi drewnianych zewnętrznych, wymagają one jedynie niewielkiej ilości konserwacji i mają dłuższą żywotność niż drzwi stalowe czy drewniane. Innym atutem jest to, że włókno szklane nie kurczy się ani nie rozszerza, jak drewno, dzięki czemu jest idealnym wyborem dla domów znajdujących się na nabrzeżu i narażonych na działanie trudnych warunków atmosferycznych.
  drzwi drewniane zewnętrzne przedstawiają klasyczny, luksusowy wygląd i są często spotykane w luksusowych dzielnicach. Drewno jest najkosztowniejszym materiałem i wymaga największej konserwacji. W celu ochrony przed wypaczeniami, pęknięciami i uszkodzeniami spowodowanymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, wymagają one malowania lub ponownego przebarwienia około raz w roku, szczególnie przy bezpośrednim kontakcie ze słońcem. Z drugiej strony naprawa zarysowań na drewnie jest łatwiejsza.
  Drzwi burzowe są często wykonane ze stali, włókna szklanego, PVC lub aluminium. Drzwi sztormowe często można spotkać jeszcze w starszych domach, ponieważ były one popularne, zanim drzwi zewnętrzne rozwinęły się do wydajnych, odpornych na warunki atmosferyczne i izolacyjne właściwości. Drzwi sztormowe nie są już uważane za konieczne, ale te staromodne drzwi powracają do domu, ponieważ nie tylko oferują drzwi zewnętrzne drewniane o podwyższonej ochronie przed warunkami atmosferycznymi, ale mogą również służyć jako drzwi sita, które w cieplejszych miesiącach pozwalają na większy przepływ powietrza i światła przez Twój dom, jednocześnie trzymając szkodniki na zewnątrz, a zwierzęta domowe i niemowlęta w środku.

  Trendy popularnych drzwi

  Teksturowane drzwi są wyjątkowo modne. Popularne i unikalne metody obróbki powierzchni to m. in. nakładanie farby, skóry lub tapety na powierzchnie drzwi. Wykonuje się to poprzez naniesienie szczegółów, takich jak błyszczący kolor lub teksturowane wykończenie na zwykłe drzwi.
  Szersze otwory są stylowe. Zaletą posiadania większych odstępów między przestrzeniami jest to, że daje możliwość pozostawienia otwartej przestrzeni lub jej podziału w razie potrzeby. Najczęstszymi przykładami drzwi giętkich, które mają szerokie otwory, są drzwi podwójne kieszonkowe.

  Coraz większą popularnością cieszą się wyższe drzwi zewnętrzne drewniane.

  Tryby kolorystyczne do drzwi wewnętrznych to barwne, matowe kolory, od jasnych i ciemnych szarości po naturalne brązy, a nawet czarne drzwi, które dodają elegancji wnętrzom w stylu klasycznym.

  Uwagi i ostrzeżenia

  Przed zakupem drzwi wewnętrznych określ liczbę drzwi potrzebnych do domu, przechodząc przez każdy pokój i decydując o głównej funkcji każdego z nich.

  Zakup energooszczędnych drzwi może skutkować ulgą podatkową.

  drzwi zewnętrzne ze stali i włókna szklanego mają aż pięciokrotnie większą wartość współczynnika R niż drzwi z litego drewna.
  Wybierz drzwi, które pasują do ogólnego wyglądu Twojego domu. Podczas gdy włókna szklane lub wyroby stalowe będą najprawdopodobniej najlepiej pasować do współczesnego domu, drzwi drewniane zewnętrzne mogą wyglądać lepiej dla domu rustykalnego.

  Solidne drzwi z rdzeniem zapewniają lepszą izolacyjność akustyczną między pomieszczeniami.


  Potrzebujesz nowych drzwi? Być może właśnie budujesz nowy dom. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej na temat naszego szerokiego wyboru produktów i usług.