Archiwum:

  kwiecień 2018

  5 ŚWIETNYCH KOMBINACJI SUSHI WEGAŃSKIEGO

  1024 683 admin

  Sushi jest jedną z tych rzadkich kuchni o tak dużej wszechstronności, że można ją dostosować do niemal wszystkich gustów, alergii i potrzeb dietetycznych; nie narażając się na szwank smaku ani nie tracąc istoty dania.
  Jak wszyscy wiemy, sushi to mieszanka ryżu, starannie ugotowanego japońskiego ryżu o wyjątkowej gęstości, wielkości i smaku. Czas i wysiłek włożony w nauczenie się, jak przygotować doskonały ryż do sushi, mają ogromne znaczenie, a wielu najlepszych szefów kuchni sushi słynie z tego, że spędzili wiele lat na doskonaleniu zawodowym, aby stać się szefem kuchni.
  To, co połączysz z ryżem, aby zrobić z niego rolkę, zależy od Ciebie i od Twojego smaku oraz od jedzenia, które lubisz. Istnieje wiele wspaniałych kombinacji smaków, ale na dzień dzisiejszy zamierzamy skupić się na naszych ulubionych 5 wegańskich rolkach sushi.
  Jeśli nie chcesz zamówić sushi z dostawą, to ten zestaw startowy do robienia sushi ma wszystko, czego potrzebujesz, aby spróbować. Czytaj więcej...

  Korzystaj z księgi pamiątkowej podczas szkoleń lub warsztatów – lepsze niż formularze opinii!

  1024 805 admin

  W zeszłym tygodniu skontaktował się z mną Paut, koleżanka z Holandii. Paut jest zapaloną zwolenniczką idei przywództwa gospodarzy i zaczęła od pomysłu wykorzystania Księgi Pamiątkowej (w języku holenderskim Gastenboek lub francuskim le livre des invités) w swoich szkoleniach, aby umożliwić uczestnikom pozostawienie swoich imion i nazwisk oraz zapisanie komentarzy na temat swoich doświadczeń. Nigdy nie słyszałem o tym projekcie, a po namyśle sądzę, że jest to fantastycznie przydatne osiągnięcie. Czytaj więcej...

  Zrozumienie psychoterapii i jej działania – Ocena skuteczności psychoterapii.

  1024 682 admin

  Niektórzy ludzie zastanawiają się, dlaczego nie mogą rozmawiać tylko o swoich problemach z członkami rodziny lub przyjaciółmi. psychoterapeuci oferują nie tylko miejsce do odprężenia. psychoterapeuci mają wieloletnie doświadczenie i wykształcenie, które pomagają ludziom poprawić jakość życia. Istnieją też istotne dowody na to, że psychoterapia jest bardzo skuteczną metodą leczenia.

  Na ile skuteczna jest psychoterapia?

  Setki badań wykazało, że psychoterapia pomaga ludziom. Dokonać pozytywnych zmian w ich życiu. Z przeprowadzonych badań wynika, że około 75 procent osób rozpoczynających psychoterapię wykazuje pewne korzyści. Inne recenzje wykazały, że przeciętny człowiek, który angażuje się w psychoterapię osiąga pod koniec leczenia lepsze wyniki niż 80% tych, którzy w ogóle nie są leczeni. Czytaj więcej...

  Jak wybrać drzwi zewnętrzne i wewnętrzne

  1024 683 admin

  Chociaż wielu właścicieli domów prawdopodobnie nie zastanawia się zbytnio nad typem drzwi, jakie mają w swoich domach, drzwi są niezwykle ważne. Drzwi powinny być nie tylko estetyczne, ale również praktyczne. Kupując drzwi, ludzie często nie biorą pod uwagę swoich potrzeb i stylu. Oto podstawowe typy drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, wraz z pewnymi wskazówkami dotyczącymi zakupów i to, co jest modne.

  Drzwi wewnętrzne

  Najczęściej spotykanym typem są drzwi zawiasowe. Drzwi tego typu posiadają co najmniej dwa zawiasy skrzydłowe, które umożliwiają otwieranie i zamykanie drzwi. Można je kupić jako płytę (która jest tylko drzwiami) lub jako jednostkę podwieszaną. Zaletą drzwi podwieszanych jest ich szybszy i łatwiejszy montaż.
  Drzwi przejezdne lub przesuwne, które przesuwają się z lewej strony do prawej, są często zarezerwowane dla szafek lub łazienek, oprócz innych stref o szerokich otworach. Ponieważ drzwi przesuwne nie otwierają się, zajmują tylko połowę miejsca na otwieranie, co oznacza, że można mieć więcej miejsca na meble. Obejmuje to rosnący trend w zakresie przesuwnych drzwi w stylu stołówki, które mogą służyć jako unikalne ścianki działowe i tworzyć stylowe wejścia do jadalni, gąsiorów, sypialni, szafek, sukienek, łazienek, kuchni i spiżarni.
  Drzwi kieszonkowe, które funkcjonują od dziesięcioleci, powracają wraz z wszystkim nowoczesnymi drzwiami w połowie wieku. Są to drzwi, które wsuwają się i wysuwają w ścianę. Ogromną zaletą drzwi kieszonkowych jest to, że dają więcej przestrzeni i są idealne do najmniejszych pomieszczeń lub wąskich korytarzy.
  Drzwi francuskie zawieszone na zawiasach po bokach otworu drzwiowego, aby mogły się wzajemnie otwierać i spotykać pośrodku. Ten styl nadaje domowi niezwykle efektowny wygląd, oprócz nieograniczonego widoku na zewnątrz.
  Drzwi dwuskrzydłowe są głównie przeznaczone do zamykania spiżarni, szafek lub pomieszczeń pralniczych. Włączają one sworznie, które są wsuwane zarówno w dolne jak i górne krawędzie. Ta konstrukcja drzwi daje więcej przestrzeni do otwierania niż w przypadku drzwi przesuwnych. Czytaj więcej...