Jak wybrać najlepszą wypożyczalnię aut

  1024 682 admin

  Już od kilkunastu lat można zaobserwować w Polsce stale rosnącą liczbę firm, które oferują wynajem aut http://amigorentacar.pl/, które próbują zdobyć szerokie grono klientów i opanować jak największy segment istniejącego rynku. Dzieje się tak dlatego, iż Polacy docenili zalety wynajmu aut i coraz chętniej decydują się na tego typu rozwiązania.

  Jednak podejmując decyzję o wynajmie samochodu (bez względu na termin i jego przeznaczenie) warto skorzystać z profesjonalnej i uznanej wypożyczalni, która zapewni usługi na najwyższym poziomie. I tutaj pojawia się dylemat, przed którym stoi wiele osób chcących skorzystać z wynajmu – jak wybrać najlepszą wypożyczalnię samochodów w Szczecinie ? Dokonując wyboru warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które w dłuższej perspektywie mogą decydować o zadowoleniu bądź rozczarowaniu.

  Sprawdzenie firmy

  Pierwszym krokiem w podejmowaniu decyzji o wyborze danej wypożyczalni powinno być sprawdzenie danej firmy pod kątem formalnym. Jest to szczególnie istotne w przypadku mniejszych bądź nieznanych wypożyczalni, które prowadzą działalność przede wszystkim na rynku lokalnym. Potwierdzeniem legalności działania jest wpis do KRS lub CEIDG – w zależności od formy działalności gospodarczej. Dodatkowo należy pamiętać o tym, iż każda wypożyczalnia samochodów musi posiadać ważne ubezpieczenie (minimum od odpowiedzialności cywilnej) oraz aktualne badania techniczne wypożyczanych pojazdów, które powinny być wpisywane do dowodów rejestracyjnych.

  Cena wynajmu

  Przeglądając oferty wypożyczalni samochodów należy zwrócić uwagę na koszty wynajmu – tym bardziej, iż ceny proponowane przez poszczególne firmy mogą się od siebie znacząco różnić. Kwestią podstawową jest oczywiście porównanie ceny za konkretny rodzaj usługi oraz podobny model i klasę auta. Jednak niezwykle ważne jest także zwrócenie uwagi na dodatkowe koszty wynajmu (na przykład związane z wiekiem i stażem kierowcy, nieterminowym oddaniem auta, wyjazdem za granicę czy ubezpieczeniem), które mogą wpłynąć na zwiększenie opłaty za usługę. Nie bez znaczenia jest także wysokość kaucji i ewentualne kary za przetrzymanie auta czy oddanie go z niepełnym bakiem paliwa.

  Flota wypożyczalni

  Decydując się na skorzystanie z usługi wynajmu samochodu warto zwrócić uwagę na to, jaką flotą dysponuje wypożyczalnia aut w mieście Szczecin. W tym przypadku ważna jest zarówno ilość posiadanych pojazdów, jak i ich wiek oraz stan techniczny. Wypożyczalnia samochodów dysponująca bogatą i zróżnicowaną flotą ma możliwość zaoferowania klientowi auta dostosowanego do jego indywidualnych potrzeb. Dodatkowo duża ilość samochodów zapewnia bezproblemową wymianę auta – na przykład na skutek awarii. Poza tym warto zwracać uwagę na wiek i stan techniczny proponowanego do wynajmu samochodu, gdyż te czynniki mogą decydować o bezpieczeństwie jazdy.

   

  Nie ulega wątpliwości, iż każda istniejąca na rynku wypożyczalnia aut próbuje zdobyć jak największą liczbę klientów. Jednak prawem – i niejako obowiązkiem – każdego klienta jest sprawdzenie danej wypożyczalni i skorzystanie z oferty tej, która gwarantuje usługi na najwyższym poziomie.